Őseink nyomában - Temetőkről, szentkultuszokról tartottak előadásokat Szombathelyen
Április 24-én Temetők és szentkultusz címmel tartottak konferenciát Szombathelyen a Szent Márton Látogatóközpontban.
Istenünk, hálát adunk neked Szent Mártonért, akit példaképül és segítőnkül adtál az irántad, az Egyház és az emberek iránti áldozatos szeretetben.
Ebben a jubileumi esztendőben, mint szülőföldjének gyermekei, még inkább igyekszünk követni őt az irgalmasság útján. Az embertársainkat felemelő szeretet által bizonyságot akarunk adni a szeretet minden bajt legyőző és a világot újjáalkotó erejéről.
Szent Márton, légy közbenjárónk az Atyánál, hogy hitünkben megerősödve építsük a szeretet civilizációját. Miként te, mi se adjuk fel soha a reményt, hogy Jézus megváltásának erejében képesek vagyunk legyőzni a bennünk és a világban lévő bűnt. Végül követni akarunk téged abban is, hogy a Szentlélek erejében bízva rendíthetetlenül hiszünk a szeretet végső győzelmében. Ámen.
Április 24-én Temetők és szentkultusz címmel tartottak konferenciát Szombathelyen a Szent Márton Látogatóközpontban.
Április 17-én előadásra és közös gondolkodásra gyűltek össze érdeklődők a Szent Márton esték sorozat keretében Szombathelyen az Eölbey-házban.
Vetítettképes előadás a Szombathelyi Egyházmegye tours-i zarándoklatának helyszíneiről (Tours, Candes, Marmoutiers, Trier...) bemutatva Szent Márton életét és tevékenységének néhány helyszínét
November 14-én Leó pápa felavatta a Szent Márton nevére keresztelt új orvosi rendelőintézetet, mely az Apostoli Alamizsnahivatal gondozásában készült el Konrád Krajewski bíboros, pápai főalamizsnás vezetésével. A röntgenkészülékkel is ellátott kis-klinika feladata, hogy ellássa a Vatikán és környéke, a Borgo szegényeit, főként a hajléktalanokat, akik gyakorta szenvednek el kisebb-nagyobb baleseteket.
A teljes cikket elolvashatják a Vatikáni Média oldalán, ide kattintva.
A Szent László Katolikus Általános Iskola (Szlki Sárvár) november 9-én megtartotta hagyományos Szent Márton napi lampionos felvonulását és az elsős tanulók befogadó szentmiséjét.
November 11-e Szent Márton ünnepe. Ettől a naptól hivatalosan is egyházmegyénk védőszentjének nevét viseli a Derkovits városrészen található általános iskola. Fekete Szabolcs Benedek segédpüspök az ünnepségen megáldotta az iskola új korszakát is jelképező installációját.
Egyházmegyénk védőszentjére, Szent Mártonra november 8-án ünnepi szentmisében emlékeztek a székesegyházban. Az ünnepi misét Dr. Székely János megyéspüspökkel és Fekete Szabolcs Benedek segédpüspökkel valamint az egyházmegye papjaival bemutatta és a szentbeszédet mondta Fazakas Márton csornai premontrei apát.
Szent Mártonra, a Szombathelyi Egyházmegye védőszentjére emlékeznek november 7-8-án Szombathelyen. A vasi megyeszékhely ma is őrzi emlékét Tours püspökének aki Szombathelyen, az ókori Savariában látta meg a napvilágot.
A Szent Márton-hét egyik eseménye a Szent Márton Szimpózium megrendezése Szombathelyen. A Szent Márton Intézet szervezésében immár 4. alkalommal került sor a rendezvényre a Szombathelyi Képtárban, amelynek célja a közös gondolkodás előmozdítása annak érdekében, hogy Szent Márton életét, cselekedeteit minél szélesebb körben megismerjék, illetve személye ne merüljön feledésbe.
Csallóközkürt sajátos kapcsolatban áll egyházmegyénkkel. 1901-től több évtizeden át volt ott plébános Szép Lajos, a Ferenc József Rend lovagja. Szülővárosa, Jánosháza temetőjében pihen most a feltámadás reményében.